KONST / Litografier / Färglitografier 15967023
nr 1596 7023
Ulrik Samuelson
(f. 1935), Sverige
Färglitografier, 8 st, Signerad, daterad 1983,360-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 54,5x65,5, oramade lösa blad
Ulrik Samuelson, svensk skulptör, målare och professor född 1935.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 februari 2024
kl 20:05:55
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Ulrik Samuelson
Läs mer om Ulrik Samuelson